Обсяги вугілля на складах Центренерго в десять разів перевищують торішні показники

17.12.2015


Для проходження опалювального сезону 2015/2016 рр. на ТЕС ПАТ «Центренерго», 78,3% акцій якого належать державі в особі Міністерства енергетики та вугільної промисловості, накопичено достатню кількість вугілля. На сьогодні залишок вугілля на складах електростанцій Товариства складає більше 540 тис. тонн, що в десять разів перевищує показники аналогічного періоду грудня 2014 року (близько 56 тис. тонн).

Торік, на початку грудня склалася критична ситуація щодо забезпечення українських ТЕС вугіллям. Саме в такому стані нове керівництво Міністерства енергетики та вугільної промисловості прийняло галузь. ПАТ «Центренерго» в цей час змушене було вводити такі режими роботи електростанцій, які б дозволили не тільки підтримувати покриття добових графіків навантаження, а й забезпечити збереження генеруючого обладнання та життєдіяльність міст-супутників. Через особливо напружений стан паливозабезпечення останню декаду грудня Трипільська ТЕС працювала лише одним газомазутним блоком №5, Зміївська ТЕС теж перейшла на роботу нижче мінімального складу обладнання, в роботі залишався один енергоблок 200 МВт. На Вуглегірській ТЕС запаси вугілля забезпечували роботу на 5-7 діб за умов роботи одним блоком. Дуже важкими зусиллями, завдяки прийнятим регулюючим заходам профільного міністерства, Товариству вдалося пройти осінньо-зимовий період 2014-2015 років.

А вже сьогодні, дякуючи злагодженій роботі Міненерговугілля та ПАТ «Центренерго», процес накопичення палива має позитивну динаміку. Компанія готова до проходження осінньо-зимового періоду.  Так з початку грудня на ТЕС Товариства надійшло близько 230 тис. тонн вугілля. На сьогодні в дорозі знаходиться 1244 вагонів (близько 86 тис. тонн). При збереженні теперішніх темпів постачання - понад 20 тис. тонн на добу, до початку січня 2016 року обсяги запасів палива будуть відповідати плановим показникам, доведених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Крім того, варто відмітити, що вугілля антрацитових марок зараз на складах  більше 230 тис. тонн. Поповненню запасів значною мірою сприяв процес диверсифікації джерел вугільних поставок, що став можливим завдяки виконанню протокольного рішення за підсумками наради з питань забезпечення енергогенеруючих компаній вугільною продукцією, в т. ч. за рахунок імпорту від 17 вересня 2015 року під головуванням Міністра енергетики та вугільної промисловості України В.В. Демчишина. Перша партія імпортованого з Південно-Африканської Республіки вугілля антрацитової марки в обсязі 168 тис. тонн вже в цьому місяці буде повністю доставлена на Трипільську ТЕС. Станом на 16 грудня на склади вже покладено 38 тис. тонн південно-африканського вугілля, ще 12 тис. тонн - на підходах і очікується найближчими днями. Решта перебуває в стадії відвантаження з портів «Южний» та ТІС-Термінал.

Друге судно з ПАР наприкінці січня 2015 року доставить близько 85 тис. тонн вугілля для ПАТ «Центренерго». Це дозволяє говорити про забезпечення стабільного режиму роботи електростанцій, що в свою чергу попередить зношення обладнання та дасть можливість подбати про життєдіяльність населених пунктів протягом всього опалювального сезону.

Стабілізація поставок вугілля антрацитової групи дозволила включити в роботу додаткове обладнання на Трипільській та Зміївській ТЕС. Це дає можливість краще збалансувати роботу Об’єднаної Енергосистеми України та забезпечить операторам НЕК «Укренерго» більш сприятливі умови диспетчеризації відповідно до графіків навантаження.

 Вуглегірська ТЕС, яка працює на вугіллі газової групи (Г, Д, ДГ - газове та довгополум’яне), сьогодні повністю забезпечена паливом. Понад 300 тис. тонн складських запасів дозволяє електростанції задіяти в роботі оптимальний склад обладнання і забезпечити стабільний виробіток електроенергії згідно з графіками НЕК «Укренерго». Вугілля газових марок вдалося накопичити завдяки постійним і ритмічним поставкам за контрактами з ДП «Вугілля України» та ДП «Державна вугільна компанія».

З початку грудня на ТЕС ПАТ «Центренерго» до роботи залучаються додаткові пиловугільні енергоблоки. Керівництво компанії щоденно заявляє оператору енергосистеми оптимальний склад обладнання та розраховує навантаження між енергоблоками таким чином, щоб забезпечити прибутковість роботи Товариства, збалансованість роботи вітчизняної енергосистеми, безперебійну подачу тепла та гарячої води, та утримання необхідного рівня палива на складах для стабільного проходження опалювального сезону.