Ставок-охолоджувач потребує проведення днопоглиблювальних робіт

12.08.2015


Багаторічне замулення ставка-охолоджувача Зміївської ТЕС водою із Сіверського Донцю та розмив берегів призводить до збільшення обсягу донних відкладень у водоймі майже на 30% від обсягу на початок експлуатації, що заважає нормальному циркуляційному потоку водних мас, підвищує температуру води для охолодження технологічних агрегатів електростанції.

З метою створення сприятливого режиму у ставку-охолоджувачі необхідно провести очисні днопоглиблювальні роботи. Це сприятиме зниженню температури циркуляційної води в системі технічного водопостачання в літній період, досягненню більш глибокого вакууму в конденсаторах турбін, скороченню споживання палива на виробництво електроенергії, поліпшенню екологічного стану водойми та прибережної території.

На засіданні Технічної ради ПАТ «Центренерго», 5 серпня 2015 року, було розглянуто стан накопичення донних відкладень, обсяг необхідних робіт та прийнято рішення щодо закупівлі земснаряду для проведення очисних робіт згідно проекту та встановленого регламенту. Після розробки техніко-економічного обґрунтування передбачено внесення вказаного обладнання до фінансового плану наступного року.