В Центренерго відбулась чергова зустріч з представниками японських корпорацій Toshiba та JCOAL

6.08.2015


Вчора, 5 серпня 2015 року, в рамках «Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Японію з питань двостороннього співробітництва в рамках Проекту поліпшення енергоефективності та екологічних показників вугільних електростанцій» відбулася зустріч з представниками японських корпорацій Toshiba Corporation та Japan Coal Energy Center (JCOAL).

В рамках зустрічі обговорювались питання перспектив співпраці в реконструкції та модернізації ТЕС ПАТ «Центренерго»  та розробка спільної програми демонстраційного проекту технічного переоснащення турбіни 300 МВт Трипільської ТЕС.

Сьогодні японська делегація має намір відвідати Трипільську ТЕС для продовження переговорів та проведення обстеження та вимірів проточної частини турбіни К-300-240 станційній №4 Трипільської ТЕС.

Довідково:

«Меморандум про взаєморозуміння між Україною та Японією з питань двостороннього співробітництва в рамках Проекту поліпшення енергоефективності та екологічних показників вугільних електростанцій» підписано Міністерством енергетики та вугільної промисловості України 05 серпня 2014 року за результатами Брюссельського Саміту «Великої сімки», що відбувся 05 червня 2014 року.

У жовтні 2014 року японською компанією Jcoal, King Electric Power, Toshiba Corporation, Mitsubishi проведено обстеження Трипільської TEC, і у березні 2015 року надані рекомендації щодо поліпшення енергоефективності теплоелектростанції, у тому числі Міністерству енергетики та вугільної промисловості України та ПАТ Центренерго» запропоновано реалізувати у якості допомоги Україні Демонстраційний проект, що передбачає технічне переоснащення (модернізація проточної частини) турбоагрегату К-300-240 на одному з пиловугільних енергоблоків. 

Зазначений проект забезпечить зниження витрат умовного палива на виробництво електроенергії на 2-4% від існуючого стану та відповідно зменшення викидів забруднюючих речовин в навколишнє середовище.