Запобігти, врятувати, допомогти

5.08.2015


Нещодавно на Трипільській ТЕС відбулися спільні навчання працівників хімцеху разом з бійцями рятувального загону мобільного рятувального центру Державної служби надзвичайних ситуацій, темою якого була: “Ліквідація надзвичайної ситуації, що виникла в хімічному цеху”. Обігрувалась ситуація розгерметизації бака-мірника, в результаті якої відбувся вилив концентрованої сірчаної кислоти та утворилась токсична хмара.

За результатами навчань силами підрозділу ДП МРЦ надзвичайна ситуація оперативно була ліквідована шляхом накладання спеціальної шини, стійкої до дії кислоти з паралельним відбором проб грунту і повітря для визначення концентрації сірчаної кислоти.

Для працівників хімцеху був проведений спеціальний інструктаж щодо користування протигазами, ознайомлення з роботою приладів для вимірювання рівня забруднення грунту та повітря. 

З ініціативи Служби запобігання надзвичайних ситуацій Трипільської ТЕС, спеціалістами ДП МРЦ були проведені заміри на рівень радіаційного фону на різних об’єктах ТпТЕС: територія, прилегла до баків зберігання сірчаної кислоти; вугільні млини та фільтри (центральний корпус); мазутне господарство та золовідвал. За результатами вимірювань рівень радіації на всіх об’єктах склав від 10 до 15 мікроЗівертів при встановленій міжнародній нормі до 28 мікроЗівертів. Тому всі працівники станції та міста Українки можуть бути цілком спокійні, радіаційний фон в нормі.