На Трипільскій ТЕС відбулася виїзна конференція щодо використання вугілля з ПАР

27.01.2015
27 січня журналісти провідних всеукраїнських інформагентств, друкованих видань та телеканалів мали можливість ознайомитись з процесом спалювання імпортованого вугілля з Південноафриканської республіки.

На виїзній конференції, що відбулась на Трипільській ТЕС ПАТ «Центренерго» за участі Першого заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України Зюкова Юрія Євгенійовича, представників керівництва та провідних спеціалістів ПАТ «Центренерго» та Трипільскої ТЕС, співробітників інституту вугільних технологій, журналісти та запрошені представники державних органів отримали вичерпну інформацію щодо забезпечення вугіллям ТЕС, якісними характеристиками південноафриканського вугілля та технологічними можливостями його використання на енергоблоках електростанції.

Директор Трипільської ТЕС Кравець Петро Павлович у своїй доповіді розповів про те як працює ТЕС в сучасних умовах, як відбувався процес випробовування горіння вугілля з ПАТ та які результати роботи устаткування на південноафриканському паливі. Спеціалісти констатували, що жодних суттєвих відхилень в роботі обладнання під час експериментального спалювання вугілля ПАР на енергоблоці виявлено не було. Крім того, спалювання вугілля ПАР як в суміші так і в чистому вигляді не потребує підсвічування факелу газом/мазутом. Збільшилася продуктивність пилосистем за рахунок вищого коефіцієнту розмолоздатності вугілля ПАР порівняно з АШ і як наслідок мала місце економія електроенергії на власні потреби.

Всі запрошені мали нагоду на власні очі побачити процес горіння в котлі енергоблоку, побувавши в котлотурбінному цеху, відслідкувати параметри роботи електростанції на блочному щиті управління та оглянути вугільний склад ТЕС.

Після знайомства з роботою електростанції відбувся брифінг, під час якого представники ЗМІ отримали відповіді на всі поставлені запитання щодо стану поставок вугілля на українські електростанції, можливостей диверсифікації закупівель палива, якості та цінових ринкових пропозицій. 

На брифінгу в.о. генерального директора ПАТ «Центренерго» Игор Федорович Балабанов представив нову команду. Це фахівці, які вже не вперше працюють в компанії і яким поставлено задачу вивести Товариство з критичної ситуації.

Ігор Федорович розкрив ситуацію, що склалася на цей час у Товаристві з постачанням вугілля та означив перспективи і стратегічні плани Товариства на майбутнє.  «Ми зробили для себе розрахунки, як буде працювати компанія в цей важкий період: у нас є 3 варіанти поставок, по перше це – українське вугілля, по-друге – вугілля з Росії, і третє – це – імпорт. У випадку закриття поставок з Росії і Донбасу у нас є напрацювання по контрактам щодо отримання вугілля з ПАР», - проінформував він. «На сьогодні розроблено план по виживанню компанії, в якому в якості запасних варіантів є газ і мазут. Цей варіант, звісно дорожче, але ми зможемо таким чином протримати наші станції в зимовий пік навантажень», - запевнив керівник.

Коментуючи рішення, яке було прийняте Міністром енергетики, щодо купівлі у ДПЗД «Укрінтеренерго» 5-ї і 6-ї баржі вугілля ПАР, Ігор Балабанов зазначив, що це вугілля допомогло Центренерго перейти піковий зимовий період і зберегти компанію для держави, а споживач отримав дешеву електроенергію і тепло в своїх будинках.