ТЕС ПАТ «Центренерго» продовжують працювати в умовах дефіциту палива

26.11.2014


На сьогоднішній день енергоблоки ТЕС ПАТ «Центренерго» продовжують працювати в умовах гострого дефіциту палива. Протягом листопада вугільні склади незначно поповнилися за рахунок поставок з ПАР і надходжень партій російського вугілля згідно з підписаними контрактами. Законтрактованих спочатку обсягів вугілля було б достатньо для проходження осінньо-зимового періоду.

Проте проведення перевірок правоохоронними органами умов контракту Укрінтеренерго з компанією Steel Mont Trading призвело до обмеження поставок південноафриканського антрациту у два рази, до 490 тисяч тонн. В той же час, з нез'ясованих поки причин, посилаючись на форс-мажорні обставини, російські контрагенти призупинили поставки вугілля енергетичних марок на ТЕС ПАТ «Центренерго». Терміни відновлення поставок поки не відомі. З російською стороною ведуться переговори.

Станом на 26 листопада запаси вугілля на складах ТЕС Центренерго сумарно становлять близько 200 тис. тонн. В аналогічний період в 2013 році запас палива для сталої роботи електростанцій становив більше одного мільйона тонн.

При цьому електростанції Товариства продовжують працювати, несучи навантаження згідно диспетчерського графіку. На ранок 26 листопада в роботі сумарно перебувало 12 енергоблоків, що дозволяє генерувати в середньому за добу понад 50 тис МВтч електроенергії, за умови забезпечення теплом жителів міст-супутників. При такому обсязі виробітку, без регулярних поставок, запасів вугілля може вистачити на два-три тижні роботи ТЕС.

Зусилля компанії зараз сконцентровані на пошуку альтернативних джерел постачання вугільної продукції.