На інших подивилися і себе показали

28.10.2013

Підбито підсумки змагань професійної майстерності серед оперативних працівників ПАТ «Центренерго», що завершилися напередодні, 25 жовтня.

Всі команди показали високий рівень професійної майстерності. Різниця між результатами команд склала всього кілька балів, і це не дивно. Адже представляти команди ТЕС приїхали в цей раз кращі оперативні працівники - начальники змін станцій, начальники змін цехів, машиністи та старші машиністи енергоблоків. За перемогу учасникам довелося вести саму запеклу боротьбу.

Оцінювала учасників компетентна суддівська комісія з керівників та провідних фахівців ПАТ «Центренерго» і ДП "Спеціалізований центр підготовки кадрів". «Я вважаю, що кожен учасник змагань сьогодні - переможець. Важко довелося суддям. Вибір був нелегкий. Але є чітка процедура підрахунку балів і визначення переможця, і вибір потрібно було зробити», - зазначила перед оголошенням переможців директор ДП СЦПК Пилипенко Ольга Александрова.

Заступник директора технічного з експлуатації ПАТ "Центренерго" Колесніков Сергій Іванович висловив подяку всьому колективу ДП СЦПК, всім інструкторам, які були керівниками попередніх тренувань і проведення змагань.

Результати змагань оголосив Головний суддя змагань Рубаник Степан Іванович. Перше місце в загальнокомандному заліку за результатами підрахунку балів посіла команда Зміївської ТЕС з перевагою в 64 бали. Друге місце виборола збірна Трипільської ТЕС, отримавши 2618 балів. Команда Вуглегірської ТЕС набрала 2514 балів.

Визначено переможців у загальностанційних командних тренуваннях на тренажерах КТ-300 і КТ-200. Краще за всіх виконала тренувальний «Пуск енергоблоку 300 МВт з неостиглого стану» після відключення і провела протиаварійні тренування команда Трипільської ТЕС. Друге місце посіла команда Зміївської ТЕС, показавши майстерність роботи на енергоблоках 200 і 300 МВт. Менш успішними у цьому завданні виявилася команда Вуглегірської електростанції.

За перше місце в номінації «Кращий машиніст енергоблоку» нагороджений Стадник Ігор Олексійович (ЗмТЕС). Переможцем у номінації «Кращий старший машиніст енергоблока» став Герман Віталій Анатолійович (ЗмТЕС). «Кращим начальником зміни електричного цеху» визнано Дубровського Віталія Олександровича (УТЕС). Перше місце в номінації «Кращий начальник зміни цеху теплової автоматики і вимірювань» завоював Гаркуша Анатолій Володимирович (ТпТЕС). «Кращим начальником зміни хімічного цеху» стала Логачова Наталія Василівна (ЗмТЕС). У номінації «Кращий начальник зміни станції» нагороджений Скрипка Віталій Олександрович (ЗмТЕС). «Кращим начальником зміни КТЦ» став Тимченко Андрій Олексійович (ЗмТЕС).
 
Начальник служби пожежної безпеки та запобігання надзвичайних ситуацій ПАТ «Центренерго» Мурга В'ячеслав Вадимович оголосив переможців у протипожежному тренуванні. У завданні гасіння осередку загоряння переможцем став Чернявський Олександр Григорович, начальник зміни КТЦ -1 (УТЕС). У вправі з бойового розгортання при гасінні пожежі та збиванні м'яча швидше за всіх діяли представники Зміївської ТЕС. У загальнокомандному заліку з пожежної безпеки перше місце присуджено Зміївської ТЕС, другою стала команда Вуглегірської ТЕС.

Вітаємо всіх переможців та учасників змагань!

Справжній професіонал зобов'язаний знати все, що пов'язано з його роботою. Саме під таким лейтмотивом пройшли ці змагання. «Це та робота, яку ми робимо щодня, - розповів заступник головного інженера з експлуатації та екології Зміївської ТЕС Кривенко Валерій Олексійович, керівник команди - переможниці. - Теоретичні питання ми теж здаємо регулярно. Самим незвичайним для хлопців був сам момент змагань, який їх і мобілізував, тому і результат досить високий. Іншою запорукою гарного результату я вважаю сувору дисципліну у нашому робочому колективі. Але головний фактор успіху - це все-таки рівень професійної підготовки нашої команди. До нас на роботу приходять тільки підготовлені фахівці, з вищою освітою і переважно спеціалізованою».

Участь у других змаганнях оперативного персоналу ТЕС приймали в основному нові працівники. І це не випадково. Змагання є частиною системи підготовки персоналу, виявлення перспективних співробітників і формування кадрового резерву. «Критерієм вибору на перші змагання послужив високий професіоналізм працівників, - розповідає Двірний Олег Володимирович, заступник головного інженера з експлуатації та екології Трипільської ТЕС. - Після них багато учасників отримали можливість професійного зростання. І я вважаю це нормально. Цього року вже начальники цехів самі визначали претендентів , на яких вже були певні надії та змагання дозволили дати їм оцінку з різних сторін, в іншій ситуації. Всі вони командні гравці, і зміна ситуації - свого роду психологічний тест, який дозволив оцінити їх сильні і слабкі сторони».

На думку учасників, змагання вийшли яскравими і незабутніми. Організатори впевнені, що подібні заходи не лише проводитимуться регулярно, а й стануть масштабнішими.