Підбито підсумки ремонтної кампанії 2012 року

20.02.2013


За підсумками 2012 року сума коштів, спрямованих на ремонти та оновлення основних фондів ПАТ «Центренерго», склала 635 млн. грн. У порівнянні з 2011 роком фінансування збільшилося на 26%. Роком раніше вкладення становили 468 млн. грн.

У 2012 році освоєння коштів на проведення ремонтів основного і допоміжного обладнання склало 96,8%. Виконання обсягів річного ремонтного плану склало 100%. Запланована програма ремонтів 21 енергоблоку (в т.ч. 3 газомазутних енергоблоків) виконані у встановлені терміни. У повній відповідності із затвердженими графіками виконано капітальні та середні ремонти 8 енергоблоків, проведено 13 поточних ремонтів обладнання електростанцій.

Зокрема, у минулому році фахівцями підрозділів «Центренерго» виконано значний обсяг робіт із заміни поверхонь нагріву, робочих лопаток турбін і електроустаткування, що дозволило істотно підвищити надійність і ефективність роботи енергоблоків. Обладнання ТЕС своєчасно підготовлено до роботи і отримало відповідні паспорти готовності. Створено необхідний запас матеріалів, обладнання, запасних частин.

Від повноти і якості реалізації ремонтної програми залежить рівень надійності енергетичного обладнання та безперебійна поставка електро- і теплової енергії споживачам. Успішне проходження ОЗП в 2012 році також було закономірним наслідком якісних ремонтів та планомірної підготовки енергоблоків до роботи в осінньо-зимові періоди.

З січня на ТЕС Центренерго стартувала ремонтна кампанія 2013 року. Провести її у відведені терміни і з максимальним виконанням запланованих обсягів - таке завдання сьогодні стоїть перед колективом Центренерго. Керівництвом прийнято рішення про оптимізацію ремонтних робіт у поточному році у зв'язку з проведенням масштабної реконструкції на блоці № 2 Трипільської ТЕС. При цьому вимоги до якості і термінів виконуваних ремонтних робіт, закупівлю матеріалів та запчастин будуть досить жорсткі.